Bezpečnost na pracovišti nemusí být složitá. Díky našim zkušenostem nabízíme rychlé a efektivní řešení pro snadnou implementaci zabezpečení osamocených pracovníků.
více informacíOsamocený pracovník je zaměstnanec, který pracuje bez přímého nebo blízkého dohledu (není viděn ani slyšen) po delší dobu, kdy by mohl potřebovat okamžitou pomoc v případě úrazu.
Za ochranu osamocených pracovníků je odpovědný zaměstnavatel (management nebo jednatel firmy). Zaměstnavatel má zákonnou povinnost zajistit organizaci práce tak, aby byly dodržovány všechny zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Musí také zajistit, aby osamocení pracovníci nebyli bez dohledu, pokud není jejich bezpečnost zajištěna jinými prostředky, například pomocí automatického detektoru pádu nebo nouzového volání.
Vedoucí zaměstnanec nese odpovědnost za bezpečnost a ochranu zdraví při práci (BOZP) svých podřízených a všech dalších osob, které se s jeho vědomím nacházejí na pracovišti. Pravomoci vedoucího zaměstnance v oblasti BOZP jsou nezávislé a nesmí do nich zasahovat ani odborně způsobilá osoba (OZO).
Detektory pádu TWIG jsou kalibrovány individuálně pro každou pracovní pozici pomocí různých senzorů, aby se zabránilo falešným poplachům. Detekce nebezpečné situace je zpravidla okamžitá nebo s prodlevou maximálně několik minut. Díky tomu se reakční doba zkracuje z několika hodin na pouhé minuty. Tím se minimalizuje prodleva mezi incidentem a přivoláním pomoci, což může být klíčové pro záchranu života.
Ne, zařízení TWIG je kalibrováno tak, aby rozlišovalo mezi běžnými pracovními přestávkami (např. kouření, svačina, oběd, toaleta nebo sezení) a skutečně nebezpečnými situacemi. Díky pokročilým senzorům a individuálnímu nastavení je riziko falešných alarmů minimální.
Pokud alarmový hovor nikdo nepřijme, alarmová smyčka se opakuje až 5x pro všechny příjemce. Každé volání může být doplněno o zaslání nouzové SMS s přesnou polohou postiženého pracovníka. Tím se zvyšuje šance, že pomoc dorazí co nejdříve.
Garantovaná výdrž baterie je 8 - 12 hodin nepřetržitého provozu podle typu zařízení. V optimálních podmínkách, v závislosti na kvalitě signálů GSM a GPS, může zařízení vydržet v provozu i 16 hodin. Pro plné nabití je nutné zařízení nabíjet po dobu 4 hodin.
Životnost baterie ovlivňuje správná teplota prostředí a dodržování nabíjecího cyklu. Tyto faktory se zohledňují při případném reklamačním řízení nebo servisu baterie.
Špatný mobilní signál GSM sítě umíme řešit několika způsoby:
Díky těmto možnostem je zajištěna spolehlivá komunikace pro vzdálený dohled i v místech se slabým signálem (podzemí, plechové haly nebo odlehlé provozy)
Zobrazení polohy pracovníka v aplikaci slouží k jeho snadnému nalezení v případě alarmu, nikoliv k nepřetržitému sledování pohybu. GPS začne upřesňovat polohu až při spuštění alarmu. Je třeba mít na paměti, že GPS spolehlivě funguje venku. Pro přesné určení polohy uvnitř budov je nutné použít dostatečný počet radiomajáků Beacon nebo Wi-Fi bodů zákazníka – více informací najdete na stránce Lokalizace v budovách nebo Kontrolní body obchůzky.
Pro přesnou lokalizaci uvnitř budov a míst se špatným GPS signálem nabízíme následující řešení pro zařízení TWIG:
Tato řešení umožňují přesně určit polohu zaměstnanců i v náročných podmínkách a zajistit jejich bezpečnost.
Více informací najdete v sekci Lokalizace v budovách nebo Kontrolní body obchůzky.